Spinning coaster in Frans pretpark heeft weer draaiende karretjes, bijna twee jaar na brand
Vandaag, 13.36 uur
![](img/foto/25/0208fliaekasef1.jpg)
De futuristische spinnnig coaster in het Franse pretpark Futuroscope werkt weer naar behoren. Bijna twee jaar geleden brak er brand uit in het station van de attractie Objectif Mars. Toen de achtbaan enkele maanden later weer openging, was het draaien van de karretjes uitgeschakeld.
Sindsdien fungeerde Objectif Mars als een reguliere lanceerachtbaan, zonder draai-element. Vanaf vandaag, de start van het nieuwe seizoen in Futuroscope, is Objectif Mars weer écht een spinning coaster. Het rotatie-effect werd tijdens de wintersluiting in ere hersteld.
De brand bij Objectif Mars werd veroorzaakt door een defecte batterij in één van de voertuigen. De 500 meter lange coaster van de Liechtensteinse leverancier Intamin opende in 2020. Passagiers ondergaan een trainingsprogramma voor astronauten. Treinen halen een topsnelheid van 55 kilometer per uur. Het project kostte destijds 22 miljoen euro.