Burgers' Zoo weg van X: 'Besloten dit platform achter ons te laten'
Vandaag, 09.55 uur
De Gelderse dierentuin Burgers' Zoo is niet meer aanwezig op X, het voormalige Twitter. In navolging van veel andere bedrijven kiest het dierenpark ervoor om afscheid te nemen van het platform van Elon Musk. Een reden wordt niet gegeven.
"Misschien heb je het al gemerkt: we zijn nauwelijks nog actief op X", luidt de uitleg. "We hebben dan ook besloten dit platform achter ons te laten." Burgers' Zoo is nog wel te volgen via Instagram, Facebook, TikTok, YouTube en LinkedIn.
Meerdere grote partijen hebben ervoor gekozen om hun X-account aan de wilgen te hangen naar aanleiding van onvrede over het beleid van de eigenaar, die tegenwoordig voor de Amerikaanse president Donald Trump werkt. In de Nederlandse recreatiebranche gingen twee andere dierentuinen - DierenPark Amersfoort en Apenheul - Burgers' Zoo voor.
Reageren
Een voorlichter van het dierenpark in Arnhem benadrukt dat men X de laatste tijd al nauwelijks meer gebruikte. Het account bestond nog "om eventueel op mensen en media te kunnen reageren die naar ons verwijzen of ons wat vragen".
Burgers' Zoo heeft ook al een account op Bluesky, de officieuze opvolger van X. Daar verschenen echter nog geen berichten. "Uiteraard oriënteren we ons altijd op nieuwe media die opkomen", vult de woordvoerder aan.