Welkom!
Je maakt helaas gebruik van software die onze advertenties blokkeert.
Dankzij reclamebanners kan onze website blijven bestaan.
Help Looopings door je advertentieblocker op dit domein uit te schakelen.
De site is dan weer zichtbaar. Bedankt!
Pairi Daiza

Foto's: dierenpark Pairi Daiza opent prehistorisch themagebied met tientallen bewegende dino's

Vandaag, 13.56 uur

Pairi Daiza, de best bezochte dierentuin van de Benelux, heeft prehistorische dieren in huis gehaald. Het dierenpark opent komend weekend de prehistorische themawereld The Lands of The Past. Bezoekers maken er "een buitengewone tijdreis" tussen zestig dinosaurussen en dieren uit de ijstijd, uitgevoerd als animatronics.

De openluchtexpositie is onderdeel van parkdeel The Land of The Cold, waar onder andere pinguïns, walrussen en ijsberen leven. Het idee is dat het publiek parallellen kan trekken tussen het uitsterven van de dinosauriërs en de huidige uitdagingen rond natuurbehoud, zo laat Pairi Daiza weten.

In 2018 stonden er ook al dinosaurussen in het park, toen als onderdeel van een tijdelijk evenement. The Lands of The Past is een permanente toevoeging. De dierentuin ging een samenwerking aan met de Amerikaanse leverancier Dino Don. "Geluidseffecten versterken deze educatieve en meeslepende ervaring."

Skelet
The Lands of The Past bestaat uit drie delen: Land of the Mammoths, Polar Zones en Land of the Giants. Verder zullen Velociraptors "zich vrij bewegen door het park". Bovendien kunnen bezoekers in entreegebouw The Gallery of The Worlds een 150 miljoen jaar oud skelet van een Apatosaurus bewonderen.

Het gaat om het grootste dinoskelet dat in de Benelux tentoongesteld wordt, met een lengte van 21 meter. Zo'n 80 procent van de botten is origineel, inclusief een deel van de schedel. Het park heeft het "prehistorische juweel" in bruikleen van Pairi Daiza-investeerder Marc Coucke.

Werkzaamheden
Seizoen 2024 werd afgesloten met 2.651.270 bezoekers, een record. Vanaf morgen is Pairi Daiza weer dagelijks geopend tot begin januari 2026. Nog niet alle winterse werkzaamheden zijn gereed. Zo wordt nog gebouwd aan een nieuw verblijf voor de servals. De poema's krijgen binnenkort nieuwe klimplatformen. Beide diersoorten zijn om die reden tijdelijk niet te zien.









































Meer Pairi Daiza
Looopings op Instagram
Looopings op Facebook
Looopings verscheen eerder bij o.a.:
NOS NU.nl RTL Nieuws AD De Telegraaf de Volkskrant NRC Handelsblad EenVandaag Hart van Nederland Editie NL ANP NPO Radio 1 NPO Radio 2 VPRO Gids BNR Nieuwsradio Radio 538 Omroep Brabant 1Limburg Omroep Flevoland Omroep West Omroep Gelderland RTV Oost RTV Drenthe Dagblad van het Noorden De Limburger de Gelderlander de Stentor Tubantia BD ED BN DeStem Het Laatste Nieuws Het Nieuwsblad De Morgen Gazet van Antwerpen Het Belang van Limburg Sudinfo.be