Laven-huisje in de Efteling was ruim een jaar afgesloten, maar deze week start de opknapbeurt
Vandaag, 13.38 uurBeeld: Niels Kooyman, @cindy_ve
![](img/foto/25/0212deloer1.jpg)
De Efteling is gestart met een langverwacht onderhoudsbeurt bij het Volk van Laaf. Het Loerhuys, één van de huizen in het Laven-dorpje, was ruim een jaar niet toegankelijk voor publiek. In januari 2024 bleek dat er problemen waren met de constructie. Sindsdien konden bezoekers het gebouw niet betreden.
Een geplande renovatie werd vorig jaar uitgesteld, maar nu zijn de werkzaamheden alsnog van start gegaan. Inmiddels staan er bouwhekken om het Loerhuys heen. Er wordt een steiger opgebouwd. Hoelang de klus gaat duren, is nog niet bekend. De Monorail erachter is op dit moment nog wel bereikbaar en operationeel.
In de eerste helft van 2024 kwamen verschillende andere onderdelen in het Lavenlaar aan de beurt, waaronder het Glijhuys, het Lachhuys, Lot's Kraamhuys en het Lurk en Limoenhuys. Laatstgenoemde locatie ging na bijna 35 jaar weer open met een volledig nieuwe scène.
Europalaan
Voor 2025 staan "heel veel andere huisjes" op de planning, zei een woordvoerder in december. Eerder werd groot onderhoud aangekondigd voor het Leedhuys, het Lavelhuys, het Slakkenhuys en de muur langs de Europalaan.